قبلی 1 2 3
سیستم صوتی

گاهی ممکن  است یک سالن بزرگ و یا یک فضای باز در اختیار داشته باشیم جهت پخش موسیقی در این مکان ها نمی توان از اسپیکرهای پرتال که صدای کمی دارند استفاده کرد. حتی شما از سیستم های صوتی خانگی نیز نمی توانید در این فضاها استفاده کنید. همانطور که می دانید ایرانیان سالانه مراسم ها و جشن های مختلفی را برگزار می کنند. جهت برگزاری هر نوع مراسمی شما نیاز دارید که از سیستم صوتی قوی استفاده کنید. با توجه به اهمیتی که صدا در مراسم ها دارد شما باید در انتخاب سیستم صوتی حساسیت بیشتری به خرج دهید و سعی کنید از جدیدترین نوع سیستم های صوتی استفاده کنید. همانطور که می دانید تعداد جشن ها و مراسم ها محدود است از این رو خرید تجهیزات صوتی برای یک مراسم از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. جهت اجاره تجهیزات صوتی شما می توانید از طریق کلاب رنتر اقدام کنید. کلاب رنتر یک سایت اجاره آنلاین است که انواع کالاها را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

جهت صدا رسانی به جمعیت زیاد معمولا از یک منبع برای موسیقی استفاده نمی شود و امکان دارد که حتی از چند میکروفن استفاده شود در این موقع از میکسر استفاده می شود. میکسر تمام ورودی ها را گرفته و با هم مخلوط می کند و به آمپلی فایر می فرستد.

در مراسم های بزرگ معمولا از آمپلی فایرهای قوی استفاده می شود. برای  اینکه صدای خروجی مناسبی داشته باشید لازم است که از بلندگوهای مناسب استفاده شود. شما بسته به  نیاز خود می توانید از انواع باندهای پسیو و یا اکتیو استفاده کنید.

در سالن ها و فضاهای کوچک نظیر مسجد جهت مداحی بهتر است از بلندگوهای فول رنج استفاده کنید. این بلندگوها قیمت ارزانی دارند و بهترین گزینه جهت استفاده در هیئت ها می باشند.

در مکان هایی که نیاز به پخش موسیقی دارید بهتر است از باندهای سه راهه و یا دو راهه استفاده  کنید. باندهای سه راهه کیفیت عالی جهت پخش موسیقی دارند.

بسیاری از افراد علاقمند به موسیقی هستند و وقت زیادی را صرف گوش دادن به موسیقی می کنند. همچنین این افراد علاقه زیادی به انواع مختلف سیستم های صوتی خانگی دارند. اگر به دنبال خرید سیستم صوتی هستید هیچ وقت سیستم حرفه ای را به شکل پک شده خریداری نکنید. شاید این موضوع به این دلیل باشد که هر یک از برندها در زمینه تولید دسته ای از قطعات متبحر هستند.

آمپلی فایرها در دو نوع استریو و خانگی روانه بازار می شوند. آمپلی فایرهای استریو تنها مجهز به دو باند هستند و قادرند که فقط صدا را از پشت و جلو پخش کنند.

سیم ها اهمیت زیادی در پخش صدا دارند به گونه ای که در یک سیستم صوتی خانگی نیز سیمی که بین آمپلی فایر و باند است باید از جنس خوب باشد.شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: