رقص نور


قبلی 1 2

اجاره رقص نور و لوازم نورپردازی


یکی از المان هایی که در جشن های بزرگ به آن کم پرداخته می شود،مساله نورپردازی جشن ها می باشد. نورپردازی می تواند اثر قدرتمندی روی ظاهر کلی و احساسی جشن بگذارد و باعث شود که جشن شما زیباتر شود. همچنین اثر مطلوبی روی روحیه مهمانان شما می گذارد. شما می توانید همه این کارها را با هزینه کم انجام دهید. نورپردازی نه تنها باعث بهبود کلی ظاهر جشن می شود بلکه عناصر تزئینی و مناطق خاص و مهم عروسی را برجسته می کند. نورپردازی بسیار بیشتر از یک کار تشریفاتی و یا تزئینی است.عروسی خود را با رنگ های مختلف تصور کنید. جهت دیدنی کردن فضای تالار و یا باغ لازم است که از رنگ های شاد استفاده شود.

جهت نورپردازی در هر جشنی از تجهیزات رقص نور استفاده می شود. لوازم رقص نور گستردگی زیادی دارند و هر روز ما شاهد خلق محصول جدیدی از رقص نورها می باشیم. بطور کلی لوازم رقص نور در چهار دسته کلی قرار می گیرند که عبارتند از:مووینگ ها،لیزرها،افکت ها و دستگاه مه ساز و یا دود ساز

مووینگ در لغت به معنی تحرک می باشد. مووینگ ها از جمله مهمترین تجهیزاتی هستند که از آن ها جهت نورپردازی استفاده می شود. تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه بسیار شبیه به رباط می باشد با این تفاوت که یک منبع نور در آن وجود دارد.

یکی از پرطرفدارترین مویینگ ها، مووینگ 230 می باشد. این وسیله کاربرد زیادی در نورپردازی دارد. از قابلیت های مهم این دستگاه قابلیت بیم آن است. بیم همان خط نوری می باشد که به شکل لوله نورانی از دستگاه به بیرون پرتاب می شود. یکی از قابلیت های دیگر آن قابلیت وش است. در قابلیت وش نور پخش می شود.

از دیگر قابلیت های مووینگ 230 قابلیت گوبو می باشد. گوبو همان طرح های مووینگ می باشد. قابلیت دیگر این دستگاه قابلیت رنگین کمان است در این حالت دستگاه با ترکیب چند رنگ خاص جلوه خاصی از نورپردازی را به شما نشان می دهد.

لیزرها جزء قدیمی ترین تجهیزات نورپردازی  می باشند. از این دستگاه هنوز هم به شکل گسترده استفاده می شود. امروزه لیزرها نسبت به گذشته بسیار پیشرفته شده اند. تا چند سال گذشته لیزرهای نورپردازی تنوع و گستردگی خاصی نداشتند.

لیزرهای بارانی اولین لیزرهایی بودند که وارد حوزه نورپردازی شدند. از این لیزر بیشتر در مهمانی های خانوادگی استفاده می شود. از این لیزر بدون دستگاه مه ساز نیز می توان استفاده کرد.

با توجه به گستردگی که تجهیزات نورپردازی دارند،خرید آن ها به صرفه نیست زیرا از این تجهیزات بطور محدود فقط در جشن ها استفاده می شود. قبل از تهیه تجهیزات نورپردازی بهتر است با کسانی که در این زمینه اطلاعات دارند،مشورت کنید..