تجهیزات و لوازم جانبی دوربین عکاسی

در دنیایی که ثبت خاطرات به اندازه ایجاد آن ها مهم است دوربین ها بیش از اینکه یک وسیله لوکس باشند به یک وسیله ضروری و کاربردی تبدیل شده اند. تولد عکاسی دیجیتال علاقمندی جدیدی برای عکاسی چه برای تفریح و چه جهت انجام یک فعالیت هنری ایجاد کرد. در حالی که بسیاری از دوربین برای گرفتن عکس خانوادگی استفاده می کنند افرادی نیز وجود دارند که جهت انجام یک کار هنری از دوربین عکاسی استفاده می کنند.

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد تصویر می باشد که در دو مرحله انجام می شود مرحله نخست بدست آوردن تصویر به وسیله دوربین و ثبت آنم روی نگاتیو و یا گیرنده الکتریکی است مرحله دوم ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی است. عکاسی دارای سه جنبه علمی، صنعتی و هنری است. بسیاری بر این باور هستند که عکاسی یک هنر است به گونه ای که بسیاری در سراسر جهان عکاسی را به عنوان یک هنر دنبال می کنند. در قرن های بین یازده تا شانزدهم از یک اتاقک سیاه شبیه به دوربین استفاده می شد با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دوربین های کنونی ساخته شدند شرکت های زیادی در زمینه ساخت دوربین عکاسی فعال هستند.

معرفی برند های معروف

Canon 

همه کسانی که عکاسی می کنند به نوعی با نام برند Canon آشنا هستند. چرا که یکی از بهترین برندهای سازنده دوربین عکاسی است. کانن توانسته است نیاز همه کاربران را تامین کند چه کسانی که جدیدا عکاسی را شروع کرده اند و چه کسانی که جزء عکاسان حرفه ای هستند و به دنبال این هستند که کیفیت کار خود را بالا ببرند. دوربین های دیجیتال EOS کانن مدل SLR و point-and-shoot به دلیل کارپسند بودن و مقرون به صرفه بودن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. به  گونه ای که جزء بهترین دوربین های دیجیتال هستند.

Nikon 

بدون شک Nikon یکی از معروفترین برندهای سازنده دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری است. محصولات این شرکت به داشتن ویژگی ارگونومیک معروف هستند. در مورد دوربین های نیکون هر چه قدر هزینه بیشتری خرج کنید به همان میزان نیز می توانید دوربین بهتری خریداری نمایید. دوربین ها و لنزهای سری D حتی در بین کسانی که جهت سرگرمی عکاسی می کنند بسیار پرفروش است. نیکون تقریبا سعی کرده است که تمام شرایط برای بالا بردن پتانسیل هنری و پیشرفت که در این زمینه نیاز دارید فراهم آورد.

Pentax 

وقتی صحبت از بهترین دوربین های عکاسی می شود شاید نتوان برند Pentax را در آن جای داد اما صنعت عکاسی به این برند بخاطر پر شدن خلاء میان دوربین های بی کیفیت کامپکت و با کیفیت DSLR توسط دوربین های این شرکت مدیون است. این دوربین ها ضدآب هستند و بسیار مقاوم می باشند. کاربران دوربین های Pentax حاضر نیستند که این دوربین را با هیچ برند دیگری عوض کنند. بهترین دوربین ها همیشه گرانترین دوربین ها نمی باشند. بلکه بهترین دوربین آن دوربینی است که بتواند بهترین کارآیی رایی را داشته باشد.

Sony 

سونی یکی دیگر از برندهای معروف سازنده دوربین عکاسی است. سونی همواره نمونه های مقرون به صرفه دوربین های DSLR را عرضه می کند. دوربین های سونی به دلیل تثبیت کننده تصویر و سیستم فوکوس پیشرفته خودکار جزء بهترین دوربین ها می باشند.

Olympus 

دوربین های بدون آینه Olympus با قابلیت تعویض لنز بسیار معروف هستند. این دوربین ها سبک و کوچک هستند و دارای سرعت عمل بالایی هستند. این دوربین ها هنگام ورود به بازار باعث تعجب بسیاری از افراد شدند. این برند به دلیل ساخت دوربین های با کیفیت DSLR معروف است.

مزایای اجاره دوربین عکاسی

اگر به عکاسی علاقمند هستید و به دنبال این هستید که جهت تفریح و یا خلق یک اثر هنری هنری از دوربین عکاسی استفاده کنید با توجه به افزایش قیمت دوربین عکاسی پیشنهاد ما به شما این است که از طریق سایت کلاب رنتر اقدام به اجاره دوربین عکاسی کنید.

شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: