قبلی 1 بعدی
چای ساز و تجهیزات مشابه پذیرایی

مرسوم ترین نوشیدنی مورد استفاده در کشور ما چای می باشد. در واقع استفاده از چای با زندگی ما عجین شده است. ایرانیان از گذشته تا به امروز علاقه خاصی به چای داشتند به گونه ای که حتی گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی نیز نتوانست این ذائقه ایرانیان را تحت تاثیر قرار دهد. جهت نوشیدن چای شما مجبور هستید که مدت زمانی را منتظر بمانید. روال زندگی مدرن به گونه ای است که شما جهت جوشیدن آب کتری و سماور نمی توانید منتظر بمانید. همین مساله باعث شده است که به مرور زمان سماور و کتری جای خود را چای ساز بدهند. البته بعضی از افراد فکر می کنند که عطر و طعم چای را تنها در قوری که دم کشیده می توانند بچشند. واقعیت این است که چای درست شده به وسیله چای ساز نیز همان عطر و بو را دارد.

چای سازهایی که در بازار هستند بطور کلی در سه دسته قرار می گیرند که عبارتند از:دم آور،چای ساز دارای استند و چای ساز بدون قوری

در دم آورها قوری بالای کتری قرار می گیرد. با تماس بخار آب کتری به قوری حرارت ملایمی در آن ایجاد می شود. در این محصول چای عطر و طعم خود را حفظ می کند زیرا چای به همان روش قدیمی با حرارت بخار آب دم می کشد.

چای ساز دارای استند دارای یک استند است. روی این استندها یک صفحه فلزی وجود دارد که قوری روی آن قرار می گیرد. با گرم شدن صفحه چای دم می کشد. البته باید به این نکته توجه کنید که اگر قوری به مدت طولانی روی صفحه فلزی قرار بگیرد،کیفیت و عطر آن کاهش می یابد. در این چای سازها تایمر تنظیم درجه حرارت آب وجود دارد.

چای ساز بدون قوری جزء طرح های قدیمی است. این نوع از چای ساز با استقبال زیادی روبه رو نشده است. در داخل کتری این چای ساز محفظه ای وجود دارد که چای درون آن دم می کشد.

در بازار انواع مختلف چای ساز وجود دارد، شما با توجه به نوع ذائقه خود می توانید چای ساز مناسب را انتخاب کنید. اگر عطر و طعم چایی برای شما مهم است بهتر است که چای ساز دم آور را خریداری کنید. بدنه چای سازها معمولا فلزی،پلاستیکی و یا شیشه ای است البته نوع پلاستیکی ممکن است آب کتری را طعم دار کند. حجم کتری را براساس مصرف خود باید مشخص کنید.

حتما چای سازی که استفاده می کنید باید مجهز به درپوش باشد که از آن برای کتری و یا قوری استفاده کنید.

در کنفرانس ها و همایش هایی که برگزار می  شود نیاز است که از حاضرین پذیرایی شود. اگر به دنبال این هستید که از مهمانان با چای پذیرایی کنید،می توانید از چای ساز استفاده کنید. با توجه به اینکه شما قرار است از مهمانان زیادی پذیرایی کنید چای ساز بهترین گزینه برای شما جهت آماده کردن چای است.

جهت تهیه چای ساز می توانید از طریق سایت کلاب رنتر اقدام کنید. این سایت انواع تجهیزات مراسم را اجاره می دهد.


شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: