قبلی 1 بعدی
توضیحات بخش اجاره ویدئو پروژکتور

امروزه در مدارس و اکثر مراکز آموزشی سعی می شود که از روش های جدید آموزشی استفاده شود. برای این کار لازم است که از جدیدترین ابزارها استفاده شود. یکی از وسایل کاربردی در بخش آموزش ویدئو پروژکتور است. در گذشته از ویدئو پروژکتور تنها جهت ویدئو استفاده می شد. امروزه با توجه به قابلیت های جدیدی که به این وسیله اضافه شده است شما می توانید از این وسیله در بسیاری از بخش ها استفاده کنید. در بازار انواع مختلف ویدئو پروژکتورها موجود است. به دلیل تنوع محصول بسیاری هنگام خرید دچار مشکل می شوند و نمی دانند که کدام برند را انتخاب کنند.

ویدئو پروژکتور دستگاهی مبتنی بر لامپ و لنز است که اطلاعات را از وسایلی نظیر کامپیوتر،دوربین دیجیتال،دوربین فیلمبرداری  و... دریافت می کند و پس از پردازش آن را با بزرگنمایی روی پرده نمایش نشان می دهد. شما در هر جایی که استفاده از تصویر بهتر باشد می توانید براساس نیاز خود از ویدئو پروژکتور استفاده کنید.

عوامل موثر در انتخاب ویدئو پروژکتور

از جمله عوامل عوامل موثر در انتخاب ویدئو پروژکتور می توان میزان شدت روشنایی،رزولوشن،کنتراست،وزن ویدئو پروژکتور،عمر لامپ، تعداد و نوع ورودی ها و خروجی ها و بزرگنمایی تصویر و فاصله از پرده نمایش را نام برد.

میزان شدت روشنایی

عاملی که باعث تمایز ویدئو پروژکتور می شود، میزان رزولوشن آن است. واحد روشنایی انسی لومن است. قیمت پروژکتورها با شدت روشنایی رابطه مستقیم دارد. به این معنی که هر چه میزان روشنایی بیشتر باشد به همان میزان نیز قیمت پروژکتور بیشتر است. بهتر است هنگام خرید این دستگاه به نیاز خود توجه کنید.

رزولوشن 

رزولوشن میزان پیکسل هایی می باشد که پروژکتور برای ایجاد تصویر از آن ها استفاده می کند. هر چه پیکسل بیشتری استفاده شود به همان میزان نیز رزولوشن بالاتر است. معمولا پروژکتورهای ارزان تر رزولوشن کمتری دارند به همین دلیل بهتر است هنگام خرید به همه این نکات توجه کنید.

کنتراست

کنتراست معیاری برای تشخیص تفاوت میان روشنترین سفید و تیره ترین سیاهی است که یک لحظه از چشم ما عبور می کند به بیان دیگر هر چه کنتراست بیشتر باشد به همان میزان نیز کیفیت تصویر بیشتر است.

وزن ویدئو پروژکتور

این عامل بیشتر در مورد پروژکتورهای قابل حمل مطرح می شود. اگر دنبال خرید ویدئو پروژکتور قابل حمل هستید بهتر است دنبال نوع سبک آن باشید.

عمر لامپ ویدئو پروژکتور

قلب ویدئو پروژکتور لامپ آن می باشد که برحسب ساعت بیان می شود و مهم ترین قسمت ویدئو پروژکتور است. یک راه خوب برای جلوگیری از سوختن لامپ توجه به میزان روشنایی تصویر ارسال شده روی صفحه نمایش می باشد. تصویر ارسالی در پروژکتور بعد از مدتی تیره و تار می شود. این اثر کیفیت تصویر را کاهش می دهد. برای جلوگیری از این اثر بهتر است که به تایمر لامپ پروژکتور توجه کنید.

ویدئو پروژکتور 4k 

4k واژه ای برای تعریف تعداد رزولوشن یا وضوح تصویر است دوره ویدئو پروژکتورهای 4k تازه در حال پیشرفت است و معدود پروژکتورهایی وجود دارند که مجهز به این قابلیت می باشند. این پروژکتورها از کیفیت بالایی برخوردار هستند به گونه ای که تصاویر را با بیشترین وضوح تصویر نشان می دهند.سونی یکی از سازندگان برتر ویدئو پروژکتور است. این شرکت با تولید پروژکتورهای 4k خانگی توانست تحول عظیمی در ساخت این دستگاه ایجاد کند.

مزایای اجاره ویدئو پروژکتور

با توجه به افزایش قیمت وسایل دیجیتال جهت کاهش هزینه ها می توانید اقدام به اجاره ویدئو پروژکتور کنید. برای این کار بهتر است که به یکی از مراکز معتبر مراجعه کنید. اگر وقت کافی برای مراجعه حضوری جهت اجاره ویدئو پروژکتور ندارید، پیشنهاد ما به شما این است که از طریق کلاب رنتر اقدام به سفارش اینترنتی کنید. کلاب رنتر یک سایت اجاره آنلاین است که انواع مختلف پروژکتور را اجاره می دهد.


شما همچنین ممکن است به این دسته ها علاقه داشته باشید: