اجاره مایکروفر

اجاره مایکروفر و سایر لوازم مشابه در سایت کلاب رنتر برای شما عزیزان قابل انجام است. محصولات را مشاهده و آنلاین سفارش دهید.


قبلی 1 بعدی

ماکروویو


در گذشته نوع و تعداد غذاها نسبت به امروز بسیار محدود بود به گونه ای که مردم از غذاهای ساده تری استفاده می کردند. امروزه تنوع غذاها نسبت به گذشته افزایش چشمگیری یافته است همچنین خانم های خانه دار جهت پخش غذا از وسایل مختلفی استفاده می کنند. البته باید این نکته را یادآور شویم که پختن غذا به هر نحوی قسمتی از مواد مغذی از جمله ویتامین غذاها را از بین می رود. بسیاری از خانم ها در بیرون کار می کنند و برای اینکه بتوانند به کارهای خود برسند نیاز دارند که از وسایل مدرن نظیر ماکروویو جهت پخت غذا اسظتفاده کنند. استفاده از ماکروویو حتی در بین خانم های خانه دار نیز گسترش یافته است به گونه ای که در بسیاری از خانه ها از این وسیله استفاده می شود.

ماکروویو امواج رادیویی با طول موج کوتاه است. این امواج پرتوهای قابل رویت نور پخشی از طیف های الکترومغناطیسی  را تشکیل می دهند. در داخل دستگاه ماکروویو یک وسیله به نام گلنترون وجود دارد که برای تولید امواج ماکروویو به کار رفته است. امواج تولید شده توسط این وسیله وارد فضای بسته اجاق فلزی شده و بعد از انعکاس از دیواره ها توسط مواد غذایی جذب می شود. این امواج با نفوذ در مواد غذایی مولکول های آب آن را تکان می دهد و با ایجاد سایش ملکولی تولید گرما می کند. پخت غذا در ماکروویو بسیار کوتاهتر از پخت غذا روی اجاق معمولی می باشد.

دستگاه های ماکروویو جدید دارای سینی گردان هستند تا اینکه شعله بطور کامل به سطح غذا برسد. امواج ماکروویو تا عمق 3 الی 5 سانتیمتر در غذا نفوذ می کنند. وقتی شما قطعات کوچک مواد غذایی را در داخل ماکروویو قرار دهید امواج کاملا در آن ها نفوذ می کند و غذا سریع پخته می شود.

امروزه گرایش به استفاده از ماکروویوهای چندکاره بسیار زیاد شده است 85 درصد خانواده های اروپایی جهت پخت غذا از ماکروویو استفاده می کنند. استفاده از این دستگاه در کشور ما نیز به سرعت در حال گسترش است. طراحی دستگاه ماکروویو به گونه ای است که امواج در اجاق محبوس شده و تنها زمانی ساطع می شود که ماکروویو روشن باشد و در آن بسته باشد. امواج کوتاه به راحتی می توانند از داخل ماکروویوهای آسیب دیده و یا کثیف به بیرون نفوذ کنند.

روش های زیادی جهت پخت غذا وجود دارند  و هر کدام معایب خاص خود را دارند. حدود 50 سال است که جهت پخت غذا از ماکروویو استفاده می شود.

دلایل جذابیت دستگاه ماکروویو:

سرعت حرارت دهی بالا و در نتیجه پخت سریع غذا

طراحی ماکروویو به گونه ای است که با گرم شدن غذا آشپزخانه گرم نمی شود.

در زمان پذیرایی سریع از مهمانان کارکرد عالی دارد.

حفظ خصوصیت طعم،رنگ و... در سبزیجات به دلیل زمان پخت کوتاه مدت

و...

با توجه به کاربرد بالای دستگاه ماکروویو جهت اجاره این وسیله پیشنهاد ما به شما این است که از طریق سایت کلاب رنتر اقدام کنید.