اجاره فکس

اجاره تجهیزات اداری در سایت کلاب رنتر امکانپذیر است. امکان اجاره فکس ، اجاره پرینتر ، اجاره دستگاه کپی و ... به شکل آنلاین برای شما عزیزان امکانپذیر است.

فکس

در گذشته اتاق های اداری شکل ساده ای داشتند و شامل میز و صندلی های ساده بودند. همچنین کارمندان از ابزارهای ابتدایی جهت انجام کار خود استفاده می کردند به همین دلیل کارها به کندی انجام می شد و مراجعین مجبور بودند که وقت زیادی را منتظر بمانند تا کارشان انجام شود. امروزه شرایط کاملا تغییر کرده است و به لطف پیشرفت تکنولوژی می توان از جدیدترین وسایل در اداره ها و شرکت های بزرگ استفاده کرد. یکی از دستگاه های کاربردی در هر اداره و شرکتی دستگاه فکس است. دستگاه فکس وسیله ای است که امکان ارسال و دریافت پیام های اداری را فراهم می آورد. این کار توسط خطوط تلفن انجام می شود به همین دلیل به آن دورنگار نیز می گویند.

شیوه کار این دستگاه به این ترتیب است که کاغذ وارد دستگاه می شود و اسکن می شود و سپس از طریق تلفن ارسال می شود. فکس نامه های اداری را به کدهای قابل ارسال تبدیل می کند. این کار توسط فکس های مبدا اتفاق می افتد. پس از تبدیل نوشته ها به سیگنال های قابل ارسال در خطوط تلفن و ارسال آن به فکس مقصد،فکس مقصد سیگنال های دریافتی را به نوشته تبدیل می کند. در نهایت نوشته ها روی کاغذ چاپ می شوند.

انواع دستگاه فکس عبارتند از:دستگاه فکس لیزری،حرارتی و کاربنی

هر شرکت و یا اداره ای با توجه به نیاز خود دستگاه فکس مناسب را انتخاب می کند. در یک شرکت که ارسال و دریافت نامه های اداری کم است از فکس های حرارتی که داری سرعت کم هستند،استفاده می شود. در شرکت های بزرگ بهتر است از دستگاه فکس لیزری استفاده شود.

دستگاه فکس حرارتی

نام این دستگاه از نحوه عملکرد آن برای چاپ روی کاغذهای خاص گرفته شده است. این دستگاه با استفاده از سنسور حرارتی مبادرت به چاپ فکس مورد نظر روی کاغذ می کند. عملکرد این دستگاه تا حد زیادی شبیه دستگاه کارت خوان و خودپرداز می باشد. خصوصیت اصلی این دستگاه کاغذ مخصوص آن و مکانیزم حرارتی چاپ روی کاغذ است.

دستگاه فکس  کاربنی

اساس کار دستگاه فکس کاربنی با دستگاه فکس حرارتی یکی است و تنها تفاوتی که دارد این است که در این دستگاه دیگر خبری از کاغذ حرارتی نیست و فکس های دریافتی روی کاغذ A4 معمولی چاپ می شوند. کالای مصرفی در این دستگاه کاربن است. کاربن دقیقا کار کاغذ حرارتی را انجام می دهد. هنگام تهیه دستگاه فکس به این نکته توجه باشید که حتما دستگاه فکسی را تهیه نمایید که کاربن آن برای سال ها در بازار موجود باشد. این دستگاه نسبت به فکس حرارتی سرعت و کیفیت بالاتری دارد. این دستگاه پاسخگوی حجم بالایی از فکس ها می باشد.

دستگاه فکس لیزری

یکی از انواع جدید دستگاه های فکس،دستگاه فکس لیزری پاناسونیک است. لوازم و تجهیزات این دستگاه ارزان قیمت است. این دستگاه در مدل دوکاره،سه کاره و چهار کاره موجود است. یکی از قابلیت های  این دستگاه امکان اتصال به شبکه کامپیوتر و خروجی پورت LAN و USB است.

ماندگاری چاپ روی کاغذ توسط دستگاه فکس لیزری پاناسونیک بسیار بالا می باشد.

با توجه به اهمیت دستگاه فکس  در اداره ها و سازمان ها جهت اجاره این دستگاه می توانید از طریق سایت کلاب رنتر اقدام کنید.