اجاره کامپیوتر

اجاره کامپیوتر ، اجاره تبلت ، اجاره لپ تاپ و اجاره تجهیزات دیجیتال مشابه در سایت کلاب رنتر برای شما عزیزان قابل انجام است. کلاب رنتر سایت اجاره آنلاین.


قبلی 1 بعدی

کامپیوتر

کامپیوتر چندین دهه است که وارد زندگی بشر شده است. تاثیر این وسیله در زندگی ما با تاثیر تلفن،اتومبیل و... رقابت می کند. در گذشته بطور محدود فقط در اداره ها و شرکت ها از این وسیله استفاده می شد اما امروزه تقریبا در هر خانه ای یک کامپیوتر وجود دارد. چندین سال است که کامپیوتر به یکی از ملزومات زندگی بشر تبدیل شده است به گونه ای که در اکثر کسب و کارها از این وسیله استفاده می شود. هر چقدر در علم کامپیوتر تخصص داشته باشید باز هم چیزی برای یاد گرفتن پیدا می کنید. کامپیوتر و قطعات داخلش چند بعدی هستند. فناوری ها و سخت افزارهای داخل این وسیله دائما در حال تغییر و تحول هستند..

کیس

این قسمت شالوده کامپیوتر را تشکیل می دهد و می توان گفت که اصلی ترین قسمت کامپیوتر است. کیس چندین وظیفه اصلی از جمله ایجاد جریان هوای مناسب ایجاد عایق الکتریکی و صوتی همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار را انجام می دهد. ساختار کیس و نحوه چیدمان قطعات در آن استاندارد است.

شاید برایتان سوال باشد که اگر وظیفه کیس تنها نگه داری از قطعات نیست پس چه کاربردی دارد در واقع می توان گفت که قطعات داخل کیس ممکن به دلیل کار زیاد به سرعت گرم شوند و افزایش دما سرعت تخریب آن ها را بالا ببرد. بسیاری از کیس ها یک یا دو کیس اصلی دارند و برخی نیز به چند محل مخصوص جهت نصب کیس مجهز شده اند.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی تقریبا همه افراد باید کار با کامپیوتر را یاد بگیرند. شما نمی توانید شخصی را بیابید که نیاز به استفاده از کامپیوتر پیدا نکرده باشد. کامپیوتر وسیله ای که پردازش داده ها را انجام می دهد و این قابلیت را دارد که داده ها را ذخیره کند.

بسیاری از کودکان و نوجوانان جهت بازی از کامپیوترهایی استفاده می کنند که برای این کار طراحی شده اند. شرکت های زیادی در زمینه ساخت کامپیوتر و قطعات آن فعال هستند.

مادربرد برد اصلی کامپیوتر است که تمام قطعات روی آن قرار می گیرند. و ارتباط قطعات مختلف بوسیله آن صورت می گیرد.

پردازنده کامپیوتر

پردازنده وظیفه محاسبات و پردازش ها را در کامپیوتر به عهده دارد و از آن به عنوان مغز کامپیوتر یاد می شود. پردازنده همان قطعه ای می باشد که در هنگام کار گرمای زیادی تولیدی می کند. و جهت خنک کردن آن نیز از فن های خاصی استفاده می شود. در صورت کار نکردن درست فن روی CPU سیستم نمی تواند به درستی کار خود را انجام دهد.

در صورت شنیدن صداهای غیر عادی از داخل کیس می توان فهمید که اشکالی برای CPU ایجاد شده است.

هارد دیسک

هارد دیسک به دو صورت اینترنال و اکسترنال وجود دارد. نوع داخلی آن در داخل کیس کامپیوتر نصب می شود. کلیه اطلاعات شما روی هارد دیسک قرار می گیرد. این قطعه بسیار حساس است و با هر ضربه و فشاری احتمال دارد خراب شود.

نکات مهم در نگه داری از هارد دیسک

از ضربه زدن و اعمال فشار روی هارد دیسک خودداری  شود.

در صورت جابه جایی کیس از ضربه زدن و تکان های خودداری به کیس خودداری کنید.

هارد دیسک نباید در معرض نفوذ آب قرار بگیرد.

Ram

رم یکی دیگری از قطعاتی است که در داخل کیس قرار می گیرد و روی مادر برد نصب می شود. از رم به عنوان حافظه موقت استفاده می شود. رم رابط بین CPU و هارد دیسک می باشد. این وسیله نقش مهمی در بالا بردن سرعت کامپیوتر دارد.

با توجه به اهمیتی که کامپیوتر در زندگی شخصی هر فردی دارد شما جهت انجام بهتر کارهای اداری و شخصی خود نیاز به استفاده از کامپیوتر دارید. جهت اجاره کامپیوتر می توانید از طریق سایت کلاب رنتر اقدام کنید. این سایت انواع وسایل دیجیتال را اجاره می دهد.

شرکت کلاب رنتر کالاهای زیر را نیز اجاره می دهد:

اجاره لپ تاپ