کپسول اکسیژن

اجاره کپسول اکسیژن و سایر تجهیزات مشابه در سایت کلاب رنتر برای شما عزیزان قابل انجام است. سایر محصولات را نیز ببینید.


قبلی 1 بعدی

توضیحات بخش اجاره کپسول اکسیژن

اکسیژن مهمترین گازی می باشد که زندگی همه موجودات زنده به آن وابسته است. بدون وجود اکسیژن هیچ انسان و حیوانی نمی تواند بیش از چند دقیقه زنده بماند. در حال حاضر در جو زمین حدود 78 درصد گاز نیتروژن و 21 درصد گاز اکسیژن وجود دارد. اکسیژن یکی از فراوانترین عناصری موجود در جو زمین است که زندگی همه ما به آن وابسته است. بدن ما نیاز به مقدار مشخصی از اکسیژن در خون دارد تا بطور موثر بتواند سلول ها و بافت ها را تغذیه کند. گاهی دستگاه تنفسی بدن دچار مشکلاتی می شود و بدن نمی تواند با تنفس هوای محیط میزان اکسیژن لازم برای سلول ها را تامین کند. در چنین مواردی فرد با کمبود اکسیژن روبه رو می شود زمانی که مقدار اکسیژن به زیر شرایط نرمال برسد می تواند شرایط فرد حاد و یا مزمن شود.

وقتی پزشک میزان کمبود اکسیژن را تشخیص داد اقدام به تجویز مصرف اکسیژن می کند. با وجود اینکه اکسیژن برای حیات انسان ضروری است. اگر مقدار مصرف آن از حد معینی تجاوز کند،خطرناک است و منجر به مسمویت اکسیژنی می شود.

دستگاه اکسیژن قدیمی ترین وسیله جهت انتقال اکسیژن به فرد بیمار است. اکسیژن توسط کپسول فولادی تحت فشار بالا فشرده می شود.کپسول های اکسیژن در دو جنس فولادی و آلومینیومی تولید می شوند. کپسول های اکسیژن در ظرفیت های مختلف تولید می شوند. کپسول های بزرگ به سرعت مصرف می شوند و باید مجدد پر شوند.

اجزای کپسول اکسیژن عبارت است از:مخزن استوانه ای شکل حامل اکسیژن،فشار سنج،مانومتر شامل شیر تنظیم کننده خودکار و...

جهت نگه داری از کپسول اکسیژن لازم است که کپسول از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته شود. جهت جابه جایی کپسول بهتر است از پایه چرخ دار استفاده شود.

اگر فردی دچار مشکلات ریوی شود و نتواند به راحتی تنفس کند،لازم است که از کپسول اکسیژن استفاده کند. هنگام استفاده از کپسول اکسیژن لازم است که مواردی رعایت شود. دوبار در هفته لازم است که ماسک و لوله بینی شسته شود. چندبار در روز لازم است دهان و بینی فرد بیمار شست و شو شود.

هنگام اکسیژن درمانی از روشن کردن کبریت و یا کشیدن سیگار خودداری کنید زیرا اکسیژن گازی بی رنگ است و قابل اشتعال است. دستگاه های الکتریکی داخل اتاق باید مرتب کنترل شوند. لازم است که هنگام استفاده از کپسول اکسیژن تمام نکات ایمنی رعایت شود تا احیانا حادثه ای پیش نیاید.

با توجه به اینکه بسیاری از بیماران تنفسی در خانه تحت مراقبت قرار می گیرند لازم است که جهت بهبود آن ها از کپسول اکسیژن استفاده شود. جهت تهیه راحت تر کپسول اکسیژن می توانید از طریق سایت کلاب رنتر اقدام کنید.