اجاره ویدئو پروژکتور

مواردی که در اجاره ویدئو پروژکتور باید در نظر گرفت:

 
  • رزولوشن : اگر قصد اجاره ویدئو پروژکتور برای نمایش فیلم‌ها یا فایل‌هایی با رزولوشن خیلی بالا را دارید باید از ویدئوپروژکتور Full HD  که نسبتا هزینه ی بالاتری دارند استفاده نمایید در حالی که اگر بدنبال انتخابی خوب برای ارائه مطالب و نمایش تصاویر با جزییات معمول  و نرم افزارهایی همچون پاورپوینت را در مراکز آموزشی دارید ویدئو پروژکتور با رزولوشن ۶۰۰×۸۰۰ پاسخگوی نیاز شماست .
  • شدت روشنایی : روشنایی بیشتر پروژکتور باعث افزایش قیمت آن می شود. استفاده از ویدئوپروژکتوردر فضای باز توصیه ‌ و بهتر است برای استفاده در محیط های باز با نور زیاد بهتر است از تلویزیون شهری استفاده کنید.
  • وزن و سایز پروژکتور زمانی اهمیت دارد که شما بخواهید دستگاه را همواره جابجا کنید در این شرایط  بهتراست ویدئو پروژکتور سبک انتخاب کنید و در غیر این صورت با در نظر گرفتن سایر پارامترها اقدام نمایید.
  • کنتراست : نسبت تمایز میان روشن ترین و تیره ترین قسمت تصویر است. هرچه نسبت کنتراست بالاتر باشد تعداد رنگ تصاویر نیز بالاتر خواهد بود. نور سالن بر کنتراست تصاویر تاثیرگذار است. بنابراین در صورتی که می خواهید از پروژکتور خود در محیط های روشن استفاده نمایید سیستمی با کنتراست بالاتر را انتخاب نمایید. معمولا کنتراست ۱۰٫۰۰۰:۱ برای اتاق با نور معمولی کافیست.
  • اتصالات دستگاه : به منظور انتقال همزمان تصویر و صدا از کامپیوتر ، لپ تاپ ، گیرنده دیجیتال، پلی استسیشن و … کاربرد دارد.ورودی RGB جهت انتقال تصاویر از کامپیوتر، لپ تاپ به دیتا پروژکتور و اگر قصد اتصال دوربین فیلمبرداری را به ویدئوپروژکشن ها دارید دستگاه شما باید دارای خروجی s-video نیز باشد.
  • طول عمر لامپ  این مورد یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک ویدئو پروژکتور است. میانگین عمر لامپ ویدیو پروژکتور ۲۰۰۰ ساعت است. بعد از به پایان رسیدن میانگین عمر لامپ، نور آن به‌مرور کم می‌شود.
موارد فوق به‌عنوان معرفی کوتاهی در ارتباط با این دستگاه است که با توجه به آن می‌توان به قیمت اجاره ویدئو پروژکتور مناسب رسید.